اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

ساعت کاری

شنبه - پنج شنبه 8:30 تا 13:30

تماس با ما

04533635527

ایمیل کاری

info@khayerin-ard.ir

 

 

طرح آجر به آجر که حالا چند وقتی است توسط سازمان نوسازی مدارس کشور کلید خورده است تلاش می‌کند شرایطی را رقم بزند تا افراد علاقه‌مند به مدرسه سازی با هر توان مالی بتوانند به نیت خیر خود رنگ تحقق ببخشند. در این طرح هر فردی با هر نیتی که دارد حتی یک بازنشسته ماهانه با هر میزان توانایی مالی می‌تواند برای ساخت مدارس همراهی کند و با کنار هم قرار گرفتن افراد مختلفی که به تنهایی توانایی ساخت یک مدرسه را ندارند و تجمیع مبالغ اهدایی آنها، می‌توان یک یا حتی چند مدرسه برای کودکان این سرزمین در نقاط مختلف کشور ساخت.
در این طرح، پایه های یک مدرسه با همراهی دهها نیکوکار نهاده می شود و شکل جدیدی از مشارکت مردمی در مسیر مدرسه سازی رقم می خورد و از کنار هم گذاشتن سرمایه های کوچک می توان مدارس بسیاری را ساخت.
نهادینه کردن فرهنگ مدرسه سازی در کشور یکی دیگر از اهداف طرح آجر به آجر است تا بتوان با توسعه فرهنگ خیر مدرسه سازی در جامعه، این حرکت را در همه آحاد جامعه نهادینه کرد. در اجرای طرح آجر به آجر سعی بر این است تا با ترویج فرهنگ مشارکت زمینه ورود خیرین بیشتری به عرصه مدرسه‌سازی فراهم شود.
آنگونه که رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفته است: روند مدرسه سازی از طریق خیرین تداوم دارد و سعی داریم با به کارگیری روش‌های جدید گستره وسیعی از مخاطبان خود را شناسایی کرده و این گروه‌ها را به سمت ورود به این اقدام حسنه سوق دهیم.